با وجود غذاهای آماده و کم تحرکی ، رژیم لاغری سریع در این دوره زمانه بسیار سخت و طاقت فرسا به نظر می‌رسد .همان طور که می دانید برای لاغری باید زحمت کشید . روز هایی را با گرسنگی سر بر بالین بالش گذاشت یا حتی یک تا دو ساعت در باشگاه باید تمرین های هوازی انجام داد تا حداقل نیم کیلو یا کمتر کم کنید.

آیا راهی برای لاغر شدن سریع وجود ندارد؟گاهی اوقات برای اینکه بتوانیم یک عادت در خودمان ایجاد کنیم باید قدم‌های اولیه را آهسته تر برداریم این کار دقیقاً در رژیم لاغری سریع بسیار موثر و مفیداست .پس به جای آن که دو ساعت در باشگاه باشید و دائم غذاهای سالم همچون سبزیجات میوه بخورید با چند کار ساده می توانید سریع وزن کم کنید و به وزن ایده آل تان برسید پس با diet-land همراه باشید تا به معرفی این راهها بپردازیم.

رژیم لاغری سریع انفجاری

آشامیدن آب قبل از هر وعده غذایی

رژیم لاغری سریع انفجاری

این جمله را زیاد شنیده اید اگر احساس گرسنگی کردی ابتدا یک لیوان آب بخور حتما گرسنگی ات را رفع می کند این جمله در 8۰ درصد موارد درست است .بیشتر گرسنگی ها ناشی از فشارهای عصبی که در زندگی روزمره یمان با آنها بر می خوریم است. با آشامیدن یک لیوان آب گرسنگی کاذب تان در اکثر موارد رفع خواهد شد.

اما از لحاظ علمی دو دلیل مهم وجود دارد که در ادامه برای تان ارائه می‌کنیم که شاید برایتان جالب باشد

  • بر اساس تحقیقات انجام شده ژورنال معروف obesity افرادی که دو لیوان آب قبل از هر وعده غذایی خود می آشامیدن بیشتر از افرادی که آب نمی آشامیدن کم کرده بودند .با آشامیدن آب معده پر می شود و احساس سیری زودرس خواهید کرد. در کنار آن اشتهایتان کنترل نیز خواهد شد
  • تحقیقی دیگر نشان داد که دو لیوان آب که تقریباً نیم لیتر است باعث افزایش ۳۰ تا 4۰ درصدی متابولیسم در بدن خواهد شد .اگر دو لیوان آب را قبل از وعده غذایی اصلی بیاشامید سوخت و ساز بدنتان افزایش می‌یابد و راحت‌تر غذای دریافتی شما را می سوزاند.

 اگرچه کم کردن یک تا دو کیلو در روز کار سختی به نظر می رسد اما با این روش ساده می توانید وزن کم کنید و به وزن ایده ال خودتان برسید

حواستان به خودتان باشد

رژیم لاغری سریع انفجاری

از اشتباهاتی که موجب زیاد خوردن در هر وعده می شود حواس پرتی است .بسیاری از ما عادت داریم هنگام خوردن ناهار و شام به تماشای تلویزیون چک کردن موبایل صحبت با دیگران مشغول شویم . این کارها موجب می شود احساس سیری نکنید و دوست داشته باشید بیشتر بخورید. همانطور که شنیده یا می دانید ۲۰ دقیقه طول می کشد که معده فرمان سیری را به مغز ارسال کند. پس توجه داشتن به خوردن موجب کم خوردن شما و کاهش وزن تان خواهد شد.

بد نیست بدانید افرادی که هنگام خوردن مشغول به تماشای تلویزیون، چک کردن موبایل یارانندگی هستند بیشتر می خورند و احتمال چاقی های موضعی در آنها زیاد خواهد بود.

کم کردن کالری دریافتی با انتخاب های منطقی

رژیم لاغری سریع انفجاری

هنگام صحبت از رژیم لاغری همه ذهن ها به نخوردن طولانی مدت می رود. نیازی نیست خود را از همه چیز محروم کنیم. بایست انتخاب هوشمندانه داشته باشیم . به عنوان مثال بهتر است به جای دو عدد بیسکوییت یک عددسیب بخوریم که میزان چربی آن پایین ولی در قبال آن سیری بلندمدتی را برای شما به همراه خواهد آورد .به جای فست‌فودها ، غذاهای خانگی کم چربی را جایگزین کنید. استفاده کردن از فیبرها و سبزیجات برای سیری طولانی مدت و عملکرد دستگاه گوارش نیز توصیه می‌شود

شکلات سیاه مصرف کنید

شیرینی دشمن اصلی رژیم لاغری سریع عامل موفقیت آن؟ در مورد اکثر شیرینی‌جات و شکلات ها این گفته صحیح است اما در مورد شکلات سیاه این گفته برعکس است. شکلات سیاه یک کاتالیزور عالی برای کاهش وزن است اما دلیل آن چیست؟

در سال های گذشته ، آزمایشی میان افراد بزرگسال در دانمارک انجام شده بود. این افراد را به دو گروه تقسیم کردند. گروه اول صبح شکلات تلخ میل کردند و گروه دوم شکلات شیری دریافت کردندو بعد از چند ساعت پیتزا را به عنوان نهار به آنها دادند .جالب است بدانید گروه اول میل به خوردن آن نداشتند ولی گروه دوم به شدت گشنه و میل زیاد به خوردن آن داشتند .
علت استفاده را شکلات تلخ:
شکلات تلخ به دلیل داشتن مواد موثر برای جلوگیری کردن از افت شدید قند در دراز مدت ،برای رژیم لاغری سریع و موثر است

فعالیت داشته باشید

رژیم لاغری سریع انفجاری

فعالیت کردن به معنای رفتن به باشگاه و دویدن روی تردمیل یا وزنه زدن نیست. فعالیت های زیادی هستند که می‌توانید جایگزین باشگاه رفتن کنید .مهمترین فعالیت ها پیاده روی، تمیز کردن خانه و باغبانی است .اگر شاغل هستید و مدت زمان زیادی را در روز بدون تحرک سپری می کنید، با چند کار ساده می توانید تحرک برای بدن خود ایجاد کنید که عبارتند از:

• سعی کنید ماشین خود را دورتر از محل کار خود پارک کنید تا مقداری راه بروید
• از پله ها به هنگام رفت و آمد خود استفاده کنید با رعایت این موارد به راحتی می توانید وزن کم کنید

تعداد قدم های توصیه شده برای هر نفر در روز ۱۰ هزار گام است که معادل یک ساعت و نیم پیاده روی نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه دویدن می باشد

زیاد بخورید

رژیم لاغری سریع انفجاری

بله درست خواندید ..زیاد بخورید. گرسنگی های غیر اصولی که موجب آن می شود بدن به حالت گرسنگی رود و در این حالت به جای وزن کم کردن اضافه خواهید کرد. بهتر است کیفیت کالری دریافتی خود را تغییر دهید. همانطور که در موارد بالا اشاره شد کالری‌های دریافتی را هوشمندانه انتخاب کنید تا سریع تر به وزن ایده آل تان برسید.

مصرف نکردن مواد مغذی همچون پروتئین ها موجب نابودی عضلات بدن و شل شدن پوست خواهد شد .کالری‌های خود در را هوشمندانه در روز اتخاب کنید

کالری دریافتی تان نباید کمتر از ۱۲۰۰ کالری باشد؛ زیرا بدن در این حالت احساس گرسنگی کرده و شروع به نابودی سلولهای سالم می کند استرس در این حالت بسیار زیاد می‌شود و نهایتاً به خوردنی های عصبی منجر می شود

بشقاب غذای تان را کوچک کنید

یک قانون نانوشته می گوید اگر ظرف بزرگتر باشد بیشتر خواهید خورد بر اساس آزمایشات انجام شده نشان داد اگر در ظرف بزرگ غذا میل کنید ۲۹ درصد احتمال زیاد خوردن شما وجود دارد. پس حواستان به ظروفی که استفاده می کنید باشد

۷۲ پژوهش نشان می‌دهد میزان دریافت کالری در ظروف بزرگ تر بیشتر از ظروف کوچک تر است. در پژوهش انجام شده در میان مردم آمریکا نشان داد اگر غذاهایی که مردم در ظروف بزرگ در فست فود ها و رستوران ها میل می‌کنند را در ظروف کوچک تر می خوردند ۵۷۲ کالری کمتری دریافت می‌کردند.

تعجب کردید نه کاملاً درست است هرچه ظرف کوچک‌تر باشد میل به خوردن در شخص کمتر است پس وعده های اصلی خود را در ظروف کوچک ترمیل می کنید تا با رژیم لاغری سریع به نتیجه دلخواهتان برسید

بیشتر بخوابید

رژیم لاغری سریع انفجاری

خواب ناکافی باعث افزایش احساس خستگی و گرسنگی در طول روز می شود و نهایتا منجر به دریافت کالری اضافی خواهد شد. در آخر هم اضافه وزن پیدا خواهید کرد. از لحاظ علمی ثابت شده است افرادی که کمتر از ۶ ساعت خواب دارند معمولاً در یکی از وعده‌هایشان ۹۰ درصد آن چه را که باید در طول روز دریافت کنند را در یک وعده دریافت می‌کنند .به عنوان مثال شخصی ۳۰ ساله که به ۲ هزار و ۴۰۰ کالری در روز نیاز دارد ،با نداشتن خواب کافی می‌تواند در وعده ناهار ۲ هزار و ۱۶۰ کالری را دریافت کند که چاقی موضعی همچون شکمی و باسن را به دنبال خواهد داشت.

میزان ساعت خواب افراد بستگی به مکان و سن آنهاست که به ۷ تا ۹ ساعت توصیه شده است یادتان نرود خواب کافی یکی از عوامل کلیدی در رژیم لاغری سریع است که به وسیله آن می توانید سریع تر به وزن ایده آل خود برسید.

در جای مشخص غذا میل کنید

داشتن مکانی مناسب و مشخص یکی از بهترین راه های کم خوردن است. بر اساس پژوهش‌های جدید وزن افرادی که جای مشخصی برای خوردن نداشتند بیشتر از اشخاصی که در جای مشخص غذای خود را میل کرده بودند اضافه شده بود.
سعی کنید در مکانی مناسب و در ساعات مشخص وعده های اصلی خود را دریافت کنید

به فکر لباسهای تنگ تر باشید

از راه هایی که می توان سریع وزن کم کرد؛ داشتن هدف های مشخص و قابل ملموس است. به عنوان نمونه سایز شما ۵۲ است و لباسی خرید ه اید که سایز آن ۵۰ باشد. این عمل می تواند به شما کمک کند که پایبند به رژیم لاغری تان باشید تا سریع‌تر وزن کمکنید و به آرزوی همیشگی خود، پوشیدن لباسی با سایز 50 رسیده باشید.