شش عادتی که شما را چاق می کند

شش عادتی که شما را چاق می کند

همه ما می‌دانیم عادت آن چیزی که بدون آن که انرژی خاصی مصرف کنیم کاری را انجام می‌دهیم . اما اگر قا در باشیم این عادات را عوض کنیم و شروع به کاهش وزن به صورت اتومات خواهیم کرد بدون آنکه مجبور باشیم در مورد آن فکر کنیم پژوهش های  جدید حاکی از آن است که ما قادریم با تغییر عادات به این هدف برسیم پس با ما همراه باشید تا این پژوهش و نحوه آن را در زندگی معرفی کنم .

 

ما عادت  را در خود می پرو رانیم که کاری را بدون تمرکز فکری و در کمترین زمان ممکن انجام دهیم بهترین مثالی که می‌توانیم در این رابطه در زندگی به کاربرد مسواک زدن قبل از خواب که هر شخصی براساس عادت چندین ساله دندان های خود را قبل از خواب مسواک میزند. آیا شما نیاز به تمرکز دارید تا دندان های خود را مسواک بزنید. در لاغری جریمه کردن مالی برای خوردن های عصبی را می توان نام برد که چند بار خود را با عواملی همچون پول که برایمان حیاتی هستند، می آزماییم رشته های  عصبی مغز به تدریج شما را وادار می‌کند که این عادت را ترک عادت جدیدی را جایگزین قبلی کنید .

 

 

در طول روز بعضی از عادات هستند که در درازمدت، شکمی گرد به شکل گلابی و سیب در آقایان و باسن و ران های نافرم برای خانوم ها به ارمغان می آورد اما آیا راحلی وجود دارد که این عادات را تغییرداد. جواب آن بله است اما ابتدا باید این عادات را بشناسید و با چگونه تغییر دادن آن آشنا شوید.

 

خواب کافی :

 

شش عادتی که شما را چاق می کند

 

 

پژوهش های جدید نشان می دهد افرادی که کمتر از ۵ ساعت در روز می خوابنداحتمال چاقی های موضعی آنها چندین برابر افرادی است که 7 تا 8 ساعت در روز می خوابند .همچنین افرادی که بیشتر از ۸ ساعت در روز می‌خوابند هم از این خطر در امان نیستند و باید میزان خواب خود را در روز کمتر کنند .

مناسب ترین ساعت خواب بر اساس تحقیقات  موسسه خواب ۷ تا ۸ ساعت در روز برای افراد بزرگسال توصیه شده است که از چاقی های موضعی  همچون شکمی و ران ها جلوگیری می کنند .

 

خوردن نوشابه های رژیمی:

شش عادتی که شما را چاق می کند

 

نوشیدن نوشابه‌های رژیمی از لحاظ صفر بودن کالری به مراتب بهتر و سالم‌تر از نوشابه های معمولی است اما تحقیقات  جدید پرده از خطر این نوشابه‌ها بر داشته است به طوری که ۷۰ درصد افرادی که نوشابه های رژیمی مصرف کرده بودند در طی 10 سال، دارای چاقی موضعی در شکم و باسن بودند اما نتایج  این پژوهش به همین جا ختم نمی شد افرادی که بیش از دو لیوان در روز نوشابه رژیمی می‌نوشیدند ۵۰ درصد احتمال چاقی های موضعی شکم و ران آنها بیشتر از افرادی که یک لیوان در روز می نوشیدند بود.

 

علت آن وجود ماده‌ای به نام در این نوشابه های رژیمی است که گلوکز خون را افزایش می دهد و با بالا رفتن گلوکز خون  آنزیم های کبد  بهم می ریزند و قادر به کنترل کردن نیست  و مجبور است این انرژی را به صورت چربی ذخیره کند .

 

خوردنی های دسته جمعی:

وقتی که دسته جمعی شروع به خوردن وعده اصلی همچون ناهار  یا میان وعده می‌کنیم ۴۴ درصد از بیشتر از زمانی که تنها هستیم خواهیم خورد. جالب است بدانید یک پژوهش نشان داده است که اگر افرادی که با سه نفر دیگر غذا بخورند ۳۳% احتمال بیشتر خوردن آنها زیاد است و اگر این گروه شش یا حتی به ۹ نفر برسد ۷۰ تا ۹۰ درصد احتمال به خوردن شخص نیز بیشتر می‌شود اما بودن با دیگران را  نمی شود نادیده گرفت  سعی کنید  در محافل دوستانه برای ناهار یا عصر دعوت می شوید قبل از حضور معده ی خود را با مواد سالم پر کرده باشید که با دیدن غذاهای رنگارنگ دچار  هول و هوس نشوید .

 

داشتن رژیم های سخت گیرانه :

شش عادتی که شما را چاق می کند

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که از فردا تصمیم می گیرید نان یا برنج را از سفره غذاییتان حذف  و رژیم‌های سختگیرانه که مصرف کربوهیدرات به حد صفر می‌رساند را در پیش بگیرید باید گفت  احتمال چاقی های موضعی همچون شکمی و ران پا شما به مراتب بیشتر از افرادی است که سعی  می کنند تعادل را در برنامه غذایی خود رعایت کنند هست .در طول هفته خود را از خوردن موادی که بسیار دوست دارید محروم نکنید ،می‌توانید به اندازه 20 درصد از رژیم غدایی خود از خوراکی‌هایی که دوست دارید مصرف کنید تا سریع تر وزن خود را کاهش دهید.

 

خوردن در بشقاب های بزرگ:

 

 

پژوهشهانشان می‌دهد ۹۶ درصد افرادی که دربشقاب های بزرگ غذا می‌خورند ؛دچار چاقی موضعی در آینده خواهند شد. سعی کنید بشقاب‌های کوچک را برای صرف وعده های غذایی خود انتخاب کنید .

 

جستجو در رسانه های اجتماعی قبل از خواب :

 

شش عادتی که شما را چاق می کند

اگر اینترنت و موبایل خوبی های زیادی را با خود به همراه دارد ؛ آسیب های جبران ناپذیری را با خود به همراه می‌آورد  که به عنوان نمونه جستجو در سوشال مدیا همچون اینستاگرام قبل از خواب دچار اختلال در خواب و در انتها چاقی را برای شما به ارمغان خواهد آورد .

این شش مورد از عادت‌هایی است که چاقی شکم و ران را برای شما ممکن است به همراه بیاورد . با تغییر هر کدام از آنها می توانید بدون رژیم سخت وزن زیادی را به آرامی و پیوسته کم کنید در مقاله های بعدی عوامل بیشتری را معرفی خواهیم کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *