ورزش در خانه برای بانوان

ورزش در خانه برای بانوان با وجود کرونا

ورزش در خانه برای بانوان، خواه در اتاق یا پذیرایی اقدام پذیر است. تمرینات ورزش در خانه برای بانوان، به گونه ای طراحی شده است که عضلات اصلی تان را  مورد هدف قرار گیرد. ورزش برای بانوان با تاثیر بر عضلات موربی، عضلات عرضی شکم و شش عضله اصلی شکم سبب تناسب اندام شما و افزایش قدرت بدنی و بالا رفتن آمادگی جسمانی شما می گردد.

با این نوع تمرینات در خانه ضربان قلب خود را بالا می برید، بدنتان عمل چربی سوزی را هر روز بیشتر از روز قبل انجام می دهد؛ با افزایش ضربان قلب و انجام تنفس های عمیق، قدرت ریه و قلب شما افزایش می یابد به علاوه اینکه افزایش عملکرد ریه و قلب شما باعث خونرسانی بیشتر به تمامی ارگان های بدن می گردد و به طبع آن گردش خون در بدن افزایش می یابد، در نهایت بدین گونه دفع مواد و مضر از سلول و ارگان های بدن نیز انجام می گردد.

در ورزش در خانه برای بانوان، با افزایش تعریق بدن شما نیاز به مصرف آب پیدا می کند و در عین حال دفع آب از طریق پوست و با تعریق موجب دفع مواد مضر از بدن و پوست می گردد و به سلامت بدن و شادابی پوست کمک می کند.

انجام ورزش در خانه برای بانوان، باعث تقویت شانه ها، عضلات گردن و شانه و سه سر ران شما می گردد و عضلات این نواحی را محکم و سفت می کند، در انجام تمرینات ورزش در خانه برای بانوان، به خاطر داشته باشید که مرکز ثقل بدن خود یعنی ناحیه شکم را به سمت ستون فقرات بکشید، (عضلات شکمتان را سفت نگه دارید) تا یک تمرین ایمن و موثر داشته باشید.

ورزش در خانه برای بانوان را می توان به تنهایی انجام داد اما معمولا بهتر است که با یک دوست انجام گیرد. معمولا تمرینات ورزش در خانه برای بانوان وسایل زیادی نیاز ندارد و فقط کافی است که با انداختن یک زیر انداز نسبتا نرم تمرینات را آغاز کنید.

ما تضمین می کنیم که بعد از انجام این تمرینات احساس بهتری خواهید داشت، بنابراین با دعوت کردن از یک دوست، تلاش کنید این تمرینات را چند بار در هفته برای گرفتن بیشترین نتیجه تکرار کنید.

  • زمان انجام تمرینات ورزش در خانه برای بانوان: 10 دقیقه
  • تجهیزات لازم برای انجام تمرینات: تشک

برای انجام اولین سوپر ست، 15 تکرار از هر تمرین را انجام دهید، سپس بلافاصله تمرین بعدی را شروع کنید. سوپر ست اول را بدون استراحت در میان تکرار کنید و سپس این الگوی را برای سو پرست های باقی مانده ادامه دهید.

Standing Cross-Body Crunches

ورزش در خانه برای بانوان

در تمرین اول ورزش در خانه برای بانوان، در حالت ایستاده پا ها را تا عرض شانه از هم جدا کنید. بازوها را با آرنج های خم شده در 90 درجه به طرفین بیاورید. زانوی چپ را به سمت بالا ران و مفصل آن را بچرخانید، آرنج را به سمت راست بدن به سمت ساق پا بالا بیاورید تا پای خود را به عقب برگردانید تا موقعیت شروع شود و در طرف مقابل تکرار شود. این تمرین را نیز 15 بار تکرار کنید.

Triangle Oblique Reach

ورزش در خانه برای بانوان

در تمرین بعدی ورزش در خانه برای بانوان، با شروع از حالت ایستاده روی پاها، با پاهای باز شده بیشتر عرض شانه ها، انگشتان پا را راست و عمود بر بالای تشک قرار می دهیم و پا ها را به سمت بیرونی بالا می بریم بنابراین صورت را به سمت جلو گرفته و پای چپ به موازات کف تشک قرار می دهیم سپس انگشتان پای راست به سمت جلو، بازوی راست را در کنار و بازوی چپ را در به سمت شانه می بریم، آرنج خم شده و کف دست رو به جلو. به آرامی دست را به سمت پای خود بکشید و به طرف راست بچرخید و سپس به سمت راست بچرخید و سپس برای شروع کار، عضلات را درگیر کنید. این تمرین را 15 بار انجام داده سپس در دور دوم 15 بار بر عکس این تمرین را تکرار کنید.

Plank And Pike

ورزش در خانه برای بانوان

در تمرین بعدی ورزش در خانه برای بانوان، با استفاده از شانه های روی مچ تکیه کنید، از حالت افقی شروع کنید. برای بلند کردن باسن به هوا ، پا ها را به سمت داخل خم کنید، مکان نوک پنجه پاها را تغییر دهید. به تخته برگردید و در طرف مقابل تکرار کنید. سپس در دور دوم 15 بار بر عکس این تمرین را تکرار کنید.

Mountain Climbers

ورزش در خانه برای بانوان

همانند حرکت قبلی در حالت پلانک قرار گیرد آنگاه ران را در حالی که زانوی راست را به سمت سینه می برید ، نگه دارید ، سپس به حالت اولیه برگردید این بار با زانوی چپ حرکت را تکرار کنید

Toe Touches

ورزش در خانه برای بانوان

روی یک تشک دراز بکشید. پاهای خود را به سمت بالا کشیده و راست نگه دارید، عضلات شکم را منقبض کنید و دست ها را به سمت بالا و پاها بکشید سپس دوباره به عقب برگردید و عضلات شکم را شل کنید و بعد دوباره این کار را تکرار کنید. این تمرین شامل یک ست 15 تایی است.

Leg Lifts

ورزش در خانه برای بانوان

در تمرین بعدی ورزش در خانه برای بانوان، به پشت روی تشک دراز بکشید و دست ها را زیر باسن قرار دهید سپس پاهایتان را در کنار هم به سمت بالا بکشید و بعد پایین بیاورید به طوری که پا ها زمین را لمس نکنند.این عمل را 15 مرتبه انجام دهید.

منبع:womenshealthmag

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *