برای لاغری چند روز باید در هفته تمرین کنم؟

در بسیاری از سایت ها این سوال را زیاد دیده ام که چند روز در هفته باید تمرین کنیم ‌تا به وزن ایده آلمان برسیم . سایت های زیادی را گشتم تا اینکه به این جواب ها رسیدم پس با دایت لند همراه باشید تا به سوال های رایج در مورد ورزش کردن و میزان آن پاسخ دهم.

1- چه میزان در هفته باید تمرین کنیم :

بسیاری از افراد تصور می کنند که ۶ روز در هفته باعث کاهش یافتن سریع وزن و رسیدن به وزن ایده ال شان خواهد شد.در واقع ۶ روز برای آنهایی مفید است که دارای رژیم لاغری و زمان استراحت مناسب مابین تمرینات شان داشته باشند

بیشتر کارشناسان ۳ تا ۴روز در هفته را برای تمرین کردن پیشنهاد می کنند و در کنار آن ۱ تا ۲ روز باید استراحت داشته باشند .زیرا بدن در این مدت خود را باز سازی می کند:

    اگر دوست دارید در روزهای استراحت فعالییت داشته باشید می توانید ورزشهایی همچون یوگا ،پیاده روی با دوستان یا خانواده را انجام دهید که بدن در این مدت خود را بازسازی کرده و هم کالری اضافی را می سوزاند.

    اگر برای نخستین بار است که ورزش کردن را شروع کرده اید بیش از ۳ روز تمرین نکنید

برای لاغری چند روز باید در هفته تمرین کنم؟

۲- دوبار در روز می توانم تمرین کنم ؟

بعضی ها فکر می کنند بدن شان به مرز خوش اندامی رسیده و دوست دارند فراتر از آن بروند؛ می توانند دو بار در روز تمرین کنند البته هدف شان از ورزش و استراحت کافی بین دو تمرین را حتما باید در نظر داشته باشند.

بهترین روش برای این افراد تمرینات هوازی مانند دویدن با سرعت متوسط یا شنا در صبح و عصر ها تمرین با وزنه است.

بعضی ها هستند که می توانند در صبح تمرینات با وزنه را انجام دهند و عصرها تمرینات هوازی را انجام دهند همه این موارد به شما بستگی دارد

۳- شش روز در هفته زیاد نیست؟

خانم هایی که تازه ورزش می کنند دوست دارند هر روز تمرین کنند تا سریع تر به وزن ایده الشان برسند ،با این حال ، بیشتر آنها بعد از ۲ یا۳ هفته ورزش را کنار می گذارند. اگر تازه کار یا بعد از مدت ها ورزش کردن را دوباره شروع کرده اید۳ روز در هفته برای شماکافی است.

بعضی از خانمها خیلی وقت است تمرین می کنند و نتیجه ای اثر بخش از تمرین های خود ندیده اند، اعتقاد دارند اگر هر روز تمرین کنند بیشتر وزن کم می کنند و سریعتر به وزن ایده آل شان می رسند . بهتر است به مدت ۲ تا ۳ هفته این کار را انجام دهند و نتیجه اش را ببیند.

۴- چه قدر تمرین کنم تا زود لاغر شوم و چربی های دور باسن و رانم سریع تر کم شود؟

اگر واقعا دوست دارید زود به نتیجه دلخواه تان برسید ۵ روز در هفته برای شما ایده ال است. اولین پیشنهاد من شناخت از نوع بدن تان است و تنظیم کردن ورزش ، رژیم غذایی لاغری بر اساس نوع بدنتان باشد

برای لاغری چند روز باید در هفته تمرین کنم؟

۵ – با دانستن از نوع بدنم چه میزان باید تمرین کنم ؟

برای اینکه چربی های دور شکم باسن و ران کم کنید و به وزن ایده آل تان برسید ؛ تمرینات هوازی و قدرتی( وزنه زدن) را با هم تر کیب کنید .تمرینات بر اساس نوع بدن ها به شرح زیر است.

اکتومرف:

همان طور که قبل تر اشاره کردم این افراد چربی کمی در بدن شان دارند و لاغر اندام به نظر می رسند . بهترین تمرینات برای آنها ۳ تا ۴ روز تمرین با وزنه تا سریع تر عضله به دست آورند وهمچنین ۲ تا ۳ روز تمرینات هوازی ۳۰ تا 4۵ دقیقه همچون شنا ،دوچرخه سواری برای از دست دادن چربی های زائد مناسب است.

مزومرف:

این افراد به راحتی چربی از دست می دهند و به راحتی چربی به دست می آورند به این معنی که لاغری و چاق شدن آنها آسان است. بهترین برنامه برای این افراد به شرح زیر است:

  •     تمرینات مقاومتی همچون با وزنه در ۳ روز انجام شود.
  •     تمرینات HITT همچون دویدن 2 تا 3 روز در هفته باشد.
  •     تمرینات هوازی سبک مانند راه رفتن ۴ روز در هفته انجام گیرد.

اندومرف :

این افراد به طور طبیعی بدن های توپری دارند که از چربی یا عضله پر شده است . بدن این افراد استعداد خوبی درگرفتن چربی دارد و از دست دادن آن به سختی است. بهترین ورزش ها برای آنها به شرح زیر است

  •     تمرینات مقاومتی یا با وزنه سبک با تکرار بالا سه روز در هفته
  • دویدن سریع ۴ تا ۵ روز
  • پیاده‌روی روزانه تا از چربی گرفتن بدنشان جلوگیری شود.
  • این موارد بالا زمانی کارساز خواهد بود که شما استراحت یک تا دو روز در برنامه هفتگی تان داشته باشید

چرا من به تمرینات هوازی و مقاومتی نیاز دارم؟

زمانی که این نوع دو تمرین با هم ادغام می‌شود نتیجه ای اثر بخش خواهید گرفت

در علم ورزش دو نوع تمرین به نام های ANAEROBIC و AEROBICداریم.

اَن اروبیک | ANAEROBIC:

به تمریناتی گفته می‌شود که انرژی تولید شده بدون اکسیژن است یعنی بدن این انرژی را از کربوهیدرات مواد غذایی دریافت شده استفاده می کند. بهترین نمونه این تمرینات تمرین با وزنه و دو صد متر که تنها عضلات درگیر این فعالیتها هستند.

اروبیک | AEROBIC:

در این نوع تمرین بدن شما انرژی همراه با اکسیژن تولید می کند در واقع بدن برای تولید انرژی از چربی های انباشته شده در بدن استفاده می کند. از انواع این تمرینات می توان به شنا ، دوچرخه سواری در مدت زمان زیاد، راه رفتن و یا پیاده روی بلند مدت اشاره کرد

چرا مهم است؟

ورزش هایی که مدت زمان زیاد و با شدت کم انجام می گیرد باعث کاهش چربی و خوش اندام ماندن بدن می شود و ورزش هایی که با شدت زیاد و در مدت زمان کوتاه انجام می‌گیرد باعث ایجاد عضله سازی در بدن می شود .هر دو آنها کامل کننده دیگری هستند و بدون یکی از آنها رسیدن به وزن ایده آل میسر نخواهد شد

انجام این دو نوع ورزش باعث افزایش متابولیسم و کاهش توده های چربی خواهد شد

۷- مهمترین کلید انجام این کار چیست؟

دو نفر می توانند از نظر سن و سال یا حتی قیافه شبیه هم باشند اما نوع بدنشان ، متابولیسم و به طور کلی عملکرد بدنشان با هم متفاوت است

لطفاً نوع بدن خود را بشناسید و بر اساس آن تمرین و رژیم های لاغری موثر اتخاذ کنید. شما نیاز به دکتر و رژیم های مختلف ندارید باید آنچه را که خداوند به شما داده است را بشناسید و مطابق با آن برنامه روزانه تان را تنظیم کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *