رژیم لاغری سریع در خواب: با ۸ کار ساده

آرزوی بسیاری از ما چاق ها قبل از خواب بیش از آنکه چشمان مان را ببندیم این است که” خدایا فردا صبح بلند شدم، یک کیلو کم کرده باشم…  خدایا به ‌وزنم اضافه نشده باشه… خدایا فردا بلند شدم پنج کیلو کم کرده باشم……” در واقع این آرزوها هم اکنون به واقعیت تبدیل شده است .چگونه؟

 در پژوهش جدید که توسط مرکز خواب انجام گرفته است؛ خواب کافی می‌تواند موجب کاهش وزن افراد شود .اما خواب کافی چیست و به چه صورت است؟ پس با دایت لند همراه باشید تا راه های لاغری در خواب را برای شما معرفی کنیم

۸ کار ساده برای رژیم لاغری سریع در خواب

خواب کافی:

همیشه این سوال در ذهن مان هست که چند ساعت باید در طول شبانه روز خوابید؟بر طبق مطالعات انجام شده میزان خواب افراد بسته به موقعیت مکانی و سنی ۷ تا ۸ ساعت در شبانه روز توصیه شده است.

کمتر از این مقدار موجب به هم ریختگی سیستم داخلی بدن و ساعت بدن می شود .در این وضع، بدن چربی بیشتری را در خود نگه خواهد داشت.

رژیم لاغری سریع در خواب با 8 کار ساده

 بیدار ماندن تا پاسی از شب موجب می شود  هورمون هایی همچونGLP-1 به درستی تولید نشود. در این اوضاع به هم ریختگی در بدن ،هورمون گرسنگی گرلین یکه تاز میدان خواهد شد.شما احساس گرسنگی و خستگی بیشتری خواهید کرد که  در انتها منجر به دریافت کالری اضافی خواهد شد.

خاموش کردن شوفاژ یا پکیج:

خوابیدن در جای خنک موجب کاهش وزن خواهد شد . بله درست خواندید.. بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که در فضاهای خنک یا سرد می خوابند بیشتر چربی و وزن کم خواهند کرد .زیرا فضای خنک باعث افزایش متابولیسم در بدن خواهد شد.

هم اکنون به سمت فصل سرما پیش می رویم سعی کنید از شوفاژ و پکیج کمتر استفاده کنید تاهم به صرفه جویی در مصرف سوخت و کم کردن وزنتان کمکی کرده باشید😀

شام سبک

 بزرگترهای فامیل همیشه به ما توصیه کرده اند که “صبحانه را تنها بخور… ناهارت را با دوستانت بخور… شام را با دشمنت بخور….” این جمله مصداق همین عبارت است ؛اگر سعی کنیم شام سبک  همچون کربوهیدرات هایی که حاوی فیبر هستند ، پروتئین و چربی های مفید را به اندازه دریافت‌کنید  موجب لاغری شما در طول خواب تان خواهد شد.

از خوردن غذاهای سنگین همچون پیتزا ،ساندویچ ، پلو -خورشت جلوگیری کنید زیرا خوردن آن ها باعث می‌شود که قند خون به شدت بالا رود و به دلیل خستگی و نداشتن  حوصله برای سوزاندن انرژی های اضافی در آن ساعات، تمامی آنها به صورت چربی در قسمتهای شکم و باسن جمع خواهند شد.

دستگاه‌های الکترونیکی را از اتاق تان دور نگه دارید:

 در عصر موبایل و لوازم الکترونیکی به سر می بریم. بیشتر ما قبل از خواب یا بعد از بیدار شدن صفحات اینستاگرام یا تلگرام را چک می کنیم. جالب است بدانید خیره شدن به نور ال ای دی تا پاسی از شب موجب تولید نشدن هورمونی به نام  melatonin  خواهد شد.

رژیم لاغری سریع در خواب با 8 کار ساده

این هورمون سرعت سوخت و ساز بدن را تنظیم می کند و تولید نشدن آن موجب کند شدن متابولیسم خواهد شد. بر اساس پژوهش دانشگاه هاروارد نور ال ای دی (LED ) دو برابر نور معمولی  موجب تولید نشدن این هورمون خواهد شد.

سعی کنید یک ساعت قبل از خواب وسایل الکترونیکی خود را خاموش کرده یا در اتاقی که نمی خوابید بگذارید. با این روش کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل تان در خواب برای تان امکان پذیر خواهد شد.

در جاهای تاریک بخوابید

همانطور که در بالا اشاره شد خوابیدن در جاهایی که نور باشد روند کاهش وزن را مختل می کند. سعی کنید در جایی بخوابید که نور نباشد یا حداقل میزان  خود باشد. این کار به لاغر شدن در خواب منجر خواهد شد

ورزش کنید :

 از راه هایی که می توان سریع وزن کم کرد؛ ورزش است .چربی و کالری های اضافی بدن با ورزش سوزانده می شود. اگر از آن دسته از افرادی هستید که صبح ها  حس ورزش کردن ندارید آن را در شب انجام دهید.

سعی کنید قانون ۱۲ ساعت را رعایت کنید:

قانو ن ۱۲ ساعته قانونی است که شما از ساعتیکه در شب شام خود را  دریافت کرده اید تا زمانی که صبحانه خود را دریافت می کنید باید به اندازه ۱۲ ساعت فاصله داشته باشد . این کار موجب افزایش متابولیسم  در بدن خواهد شد.

در کنار آن بدن، در نبودگلوکز برای تبدیل به انرژی؛ بدن از چربی ها به عنوان سوخت استفاده می کند . این عمل به شما در کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل تان کمک خواهد کرد

همانطور که در این مقاله ای اشاره شد با انجام چند کار ساده می توانید به وزن ایده آل خود برسید. اگر این مطالب را دوست داشتید برای دوستانتان هم ارسال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *