لاغری داخل ران پا در خانه

حرکات عالی برای لاغری داخل ران پا

شل شدن و افتادگی پوست بدن در قسمت داخلی ران‌ ها زودتر از بقیه قسمت های بدن اتفاق می ‌افتد که می ‌توان با انجام ورزش های اصلاحی (تمرینات ورزش در خانه برای بانوان) از آن جلوگیری کرد. شل شدن و افتادن قسمت داخل ران‌ ها به ‌خاطر کاهش قابلیت الاستیسیته پوست در پی افزایش و کاهش وزن یا افزایش سن است. از دلایل دیگر کاهش خاصیت الاستیسیته پوست، قرار دادن بدن در معرض نور مستقیم خورشید یا ویژگی های وراثتی یا ژنتیکی در فرد است.

از دیدگاه زیبایی پوست داخلی ران در حالتی ایده ‌آل باید صاف و کشیده و بدون هیچگونه شلی و افتادگی باشد و همینطور در حالت مطلوب باید لایه ‌ای خفیف یا متوسط از چربی در سطح داخل ران‌ ها وجود داشته باشد. این لایه چربی باید طوری باشد که ران‌ ها به یکدیگر برخورد نکنند. در ‌نتیجه بالا و پایین شدن وزن بدن و کاهش خاصیت الاستیسیته پوست، پوست ران ها مخصوصا در قسمت داخلی آن ‌ها‌، شل و افتاده می شود و حجم آن آنقدر زیاد می شود که ران ها با یکدیگر بر‌خورد می کنند.

بنابراین افرادی که می خواهند وزنشان را پایین بیاورند باید در نظر داشته باشند که در معرض افتادگی، شل شدن و بد فرم شدن پوست قسمت های مختلف بدن مخصوصا در قسمت داخلی ران ها هستند، برای جلوگیری از چنین وضعیت نا خوشایندی باید برخی تمرینات ورزشی (تمرینات ورزش در خانه برای بانوان) را انجام داد که می توانند در برطرف کردن و جلوگیری از افتادگی پوست شما موثر باشند و موجب سفت کردن عضلات و بدن بعد از لاغری شوند. نتیجه این تمرینات نه فقط باعث سفت شدن بدن بلکه موجب خوش فرم شدن و عضلانی شدن بخش های مختلف بدن می شود.

مشکل شل شدن و افتادگی بیشتر در ران ها، صورت، شکم، گردن و بازوها اتفاق می افتد.

ورزش های موثر در جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست قسمت داخلی ران پا به منظور از بین بردن پوست اضافی افتاده در این قسمت و سفت شدن ران ها انجام می گیرد. از متداول ترین این تمرینات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در این تمرین ورزش در خانه برای بانوان بر روی قسمت چپ بدن دراز کشیده و پای چپ خود را کاملاً راست کنید و بکشید، پای راست خود را جلوتر از پای چپ قرار داده و با زاویه ۹۰ درجه به سمت جلوی پای چپ خم کنید.

آرنج چپتان را روی تشک قرار داده و به آن تکیه کنید. در حالتی که پای چپ را راست نگه داشته اید، پای چپ را به آرامی از زمین بلند کنید تا فشار خفیفی را در ناحیه داخلی ران ها احساس کنید.

برای تاثیر موثر این تمرین ورزش در خانه برای بانوان، فشار باید دقیقا به ناحیه ی انتهای ران و داخل آن وارد شود. پس از گذشت مدت زمان ۵ ثانیه در این وضعیت بمانید و پس از آن به وضعیت اولیه برگردید.

این تمرین ورزش در خانه برای بانوان را در دو ست، ۱۰ بار تکرار کنید یک بار در سمت راست بدن و بار دوم در سمت دیگر تکرار کنید.

حالا شروع کنید به انجام تمرینی موثر در ورزش در خانه برای بانوان برای بهبود وضعیت ران ها و افزایش سفتی و خوش فرم شدن عضلات پا، با انجام این تمرینات نه تنها از شلی و افتادگی قسمت داخلی ران ها جلوگیری می کنید بلکه در صورتی که این اتفاق برای شما افتاده است، می توانید با انجام روزانه این تمرینات زیبایی را به ران های خود برگردانید.

برای شروع این تمرین ورزش در خانه برای بانوان در ابتدا با انجام حرکات نرمشی و کششی بدن خودتان ار گرم کنید و سپس شروع به انجام تمرینات کنید.

تجهیزات لازم برای انجام این تمرین ورزش در خانه برای بانوان تنها یه تشک است و نیاز به موارد دیگری نیست.

در این تمرین ورزش در خانه برای بانوان ابتدا به صورت ایستاده پاها را از عرض شانه باز کنید سپس دست هایتان بهم قلاب کرده و در مقابل خود بگیرید و به آرامی زانوهایتان را به سمت جلو خم کنید تا در زاویه 90 درجه قرار بگیرند، همانند شکل زیر:

سپس دوباره بایستید و دوباره زانو ها را خم کنید و به تکرار این عمل به مدت 30 ثانیه بپردازید.

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان دوباره به صورت ایستاده پاها را از عرض شانه باز کنید و باز هم دست هایتان بهم قلاب کرده و در مقابل خود بگیرید و به آرامی زانوهایتان را به سمت جلو خم کنید تا در زاویه 90 درجه قرار بگیرند. همانند شکل زیر، ولی این بار سریع بلند نشوید و نایستید بلکه برای مدت زمان 30 ثانیه در همین حالت و وضعیت بمانید.

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، حرکات اندکی پیچیده تر می شوند که گام به گام به توضیح آن به صورت نوشتاری و تصویری می پردازیم: دوباره به صورت ایستاده پاها را از عرض شانه باز کنید و باز هم دست هایتان بهم قلاب کرده و در مقابل خود بگیرید و کمی سریعتر از قبل زانوهایتان را به سمت جلو خم کنید تا در زاویه 90 درجه قرار بگیرند. همانند شکل زیر، پس از انجام این کار بلافاصله سریع بلند شوید و بایستید و در حالت ایستاده پای راست خود را از زمین بلند کرده و به سمت کنارتان پرتاب کنید و بکشید، پس از آن دوباره زانوهایتان را به سمت جلو خم کنید تا در زاویه 90 درجه قرار بگیرند سپس بلافاصله دوباره سریع بلند شوید، بایستید و این بار در حالت ایستاده پای چپ خود را از زمین بلند کرده و به سمت کنارتان پرتاب کنید و بکشید.

این عمل را به مدت 30 ثانیه انجام دهید.

در حالت اول مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حالت دوم مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حالت سوم مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، به صورت ایستاده پاها را از عرض شانه باز کنید و دست هایتان به کمرتان بزنید. پای راست را به سمت جلو خم کرده و پای چپ را به عقب بکشید پس از انجام این کار بلافاصله پای چپ را به سمت جلو خم کرده و پای راست را به عقب بکشید.

انجام این عمل را به مدت 30 ثانیه به طول می انجامد.

در حالت اول مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حالت دوم مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، به صورت ایستاده پاها را از عرض شانه باز کنید و دست هایتان بهم قلاب کرده و در مقابل خود بگیرید. همانند تمرین قبلی پای راست را به سمت جلو خم کرده و پای چپ را به عقب بکشید پس از انجام این کار بلافاصله پای چپ را به سمت جلو خم کرده و پای راست را به عقب بکشید ولی این بار سریعتر از قبل حرکات را تکرار کنید به صورتی که کمی جهش چاشنی تغییر جهت حرکتتان شود.

این عمل را به مدت 30 ثانیه تکرار کنید.

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، به پشت روی تشک بخوابید و پاهای خود را کنار هم قرار دهید، مستقیم به سمت بالا بکشید و راست نگه دارید سپس پاها را از هم تا جایی که می توانید باز کنید و بلافاصله به وضعیت قبلی برگردانید، تکرار این تمرین نیز باید به مدت 30 ثانیه به طول بیانجامد.

در حالت اول مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حالت دوم مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، به پهلو روی تشک بخوابید و پایی که روی تشک قرار دارد رو راست نگه دارید و بکشید.

پای مخالف خود را به صورت قلاب مانند خم کنید طوریکه پنجه پا روی تشک قرار گیرد. سپس پایی که راست نگه داشته اید را به سمت بالا بکشید و از زمین جدا کنید، بلافاصله آن را به وضعیت قبلی برگردانید، و این عمل را دوباره تکرار کنید.

انجام این تمرین به مدت 30 ثانیه طول می کشد، پس از آن به پهلوی مخالف بخوابید و حرکات را در جهت معکوس به مدت 30 ثانیه تکرار کنید.

در حالت اول مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حالت دوم مطابق شکل زیر تمرین را انجام دهید:

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، به پهلو روی تشک بخوابید و پا ها را راست نگه دارید و بکشید.

پا های خود را به صورت پروانه ای ببندید و باز کنید، انجام این تمرین به مدت 30 ثانیه طول می کشد، پس از آن به پهلوی مخالف بخوابید و حرکت را در جهت معکوس به مدت 30 ثانیه تکرار کنید.

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، کف دست ها را روی تشک گذاشته و روی نوک پا، بدن را به صورت پل نگه دارید

سپس به مدت 30 ثانیه شروع به پروانه زدن کنید.

در حرکت بعدی تمرین ورزش در خانه برای بانوان، در حالت ایستاده پاها را بیش از عرض شانه ها باز کنید و یک بار متمایل به سمت راست و بار دیگر متمایل به سمت چپ زانو را خم کرده، در حالیکه پای مخالف کشیده شود.

مدت زمان این تمرین نیز 30 ثانیه می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *